Авторизація
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Харківська площа Свободи – найбільша в Україні

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 22.07.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Центральна площа Харкова, де знаходяться усі найважливіші адміністративні установи міста, - це площа Свободи, яка вражає своїми гігантськими розмірами. Вона одна з найбільших не лише в Європі, але й усьому світі. Помандрувати її територією та відвідати визначні місця Харкова прагнуть туристи з усієї України.

  Оцінка місця

  Рекомендую відвідати: 5

  Простота добирання: 4

  Стан місця: 4

  Чистота: 4

  Платний вхід: так

  Сервіс: 4


  Середній бал: 4.4

  Місце на сайті 46 з 512

  Фото. Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Фото. Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Фото. Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Фото. Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Фото. Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Фото. Харківська площа Свободи – найбільша в Україні


  Особливості місця

  За часи свого життя площа Свободи носила багато назв, і лише у 90-х роках минулого століття отримала своє нинішнє ім’я.

  Головною візитівкою площі є дім державної промисловості – Держпром, який збудований у 1928 році – він був першою висотною будівлею України. Також на площі Свободи розташований Харківський національний університет ім. В.М. Каразіна. Знаменними в архітектурному ансамблі цієї території є й будинок обласної ради народних депутатів та готель «Харків».

  Територія площі Свободи складає майже 12 гектарів! Саме тому площа Свободи займає шосте місце за величиною у Європі та дванадцяте у світі. Довжина площі майже 750 метрів. За своєю формою площа Свободи нагадує колбу, яка звертає до вулиці Сумської. Прямокутна частина площі, яка виходить на Сумську, замощена бруківкою.

  З цікавих фактів про площу: по-перше, вона у 5 разів перевищує територію Червоної площі у Москві, а по-друге вона зібрала у 2008 році найбільшу кількість глядачів концерту британської групи Queen + Paul Rodgers – майже 350 тисяч чоловік, такий ажіотаж пояснюється безкоштовними відвідинами виступу.

  На площі Свободи знаходиться й пам’ятник В. Каразіну засновнику ХНУ ім. Каразіна (скульптор Андріолетті). Також на площі є такі заклади культури, як обласний палац дитячої та юнацької творчості і Британська Рада в Харкові. До площі прилягає відомий своїм ландшафтним упорядкуванням Сад ім. Т. Шевченка.

   


  Поради незнайомцю

  На площі часто проходять концерти, ярмарки, акції, фестивалі. Особливо яскраве шоу тут проходить на День Незалежності.

  На площі є кілька кафе, де можна випити кави й перекусити.

   


  Харківська площа Свободи – найбільша в Україні. Як добратися?

  Площа Свободи розташована у Дзержинському районі Харкова.

  Біля площі знаходяться дві станції метро «Університет» та «Держпром», а тому саме на метро буде найзручніше сюди добратися.

  Можна також доїхати й на автобусі, це такі номери: 20е/т, 33е, 76е, 77е, 119е, 215т, 217е/т, 234е, 244е/т, 245е, 256т, 270е, 285е, 287е, 288е, 293е.

  До площі Свободи йде трамвай № 12. Тролейбуси - № 2, № 18.

   


  Література

  1. http://mapia.ua/ua/kharkiv/pamyatki/ploscha-svobodi--471737

  2. http://ua-travelling.com/ua/article/freedom-square-kharkov

   

  Фото: http://sinocom.ru/showthread.php?t=10035

   

  Теги:

  Держпром Харківський національний університет ім. В.М. Каразіна


  comments powered by HyperComments

  Вартує відвідати

  Відпочинок на Дністр..
  Тривалість: 4 дні. Рейтинг: 3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 1825
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.67
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 745
  Гуцулка Ксеня
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Пнівський замок - місце, де жи..
  Ціна, грн 695
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.11
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Ботанічний сад ім. Каразіна Харківський зоопарк Лижний курорт «Альпійська долина» Аквапарк «Хвиля» Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Канатна дорога – найкращий атракціон Харкова Терасний сквер – історичне ядро Харкова Покровський собор у Харкові Аквапарк «Джунглі» Південний вокзал Харкова Успенський собор у Харкові – пам’ятка національного значення Пам’ятник закоханим – харківський талісман кохання Саржин Яр Харківський парк імені Горького Сад імені Т. Шевченка у Харкові Площа Рози Люксембург у Харкові Візитка Харкова – фонтан «Дзеркальний струмінь» Дельфінарій «Немо» у Харкові Харківський Будинок учених – оригінальна пам’ятка архітектури Площа Конституції Карпівський сад Харківський «Каскад» Парк імені В. Маяковського у Харкові Площа Архітекторів – місце «Семи чудес Харкова» Будинок зі шпилем – одне з семи чудес Харкова Харківський Будинок з химерами Герої роману «12 стільців» у Харкові Харківський планетарій Озерянська церква – духовна перлина Харкова