Авторизація
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Гостинний двір

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 18.05.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Особливістю Контрактової площі у Києві є Гостинний двір – стародавня архітектурна будівля, яка зберігає в собі пам'ять минулих століть символічного столичного Подолу.
  Гостинний двір сьогодні, як і багато років тому, представляє собою монументальний торгівельний комплекс – знакову будову великого міста, що потужно розвивається. Однак, ця будівля – не просто звичний торговий центр – це справжній архітектурний витвір у стилі неокласицизму.

  Оцінка місця

  Рекомендую відвідати: 5

  Простота добирання: 4

  Стан місця: 4

  Чистота: 4

  Платний вхід: так

  Сервіс: 4


  Середній бал: 4.4

  Місце на сайті 46 з 512

  Фото. Гостинний двір Фото. Гостинний двір Фото. Гостинний двір Гостинний двір у минулому столітті


  Особливості місця

  Перший Гостинний двір у Києві був так само споруджений на Подолі в цьому ж місці ще у 60-х роках 18 століття. Проект першого Гостинного двору було виконано відомим архітектором І. Григоровичем-Барським.

  Як і в минулі часи, так і сьогодні будівля Гостинного двору являє собою комплекс у вигляді замкнутого прямокутника, у якому розміщуються багато кімнат.

  У минулі часи в Гостинному дворі було понад 50 магазинів та лавок, які групувалися у відповідні ряди: суконні, шовкові, хутряні тощо. Тоді двір був практично бутіком великої моди, за сучасними уявленнями.

  Сьогодні в приміщенні Гостинного двору з його привітною, такою щирою українською назвою, розташований Київський драматичний театр на Подолі, різноманітні цікаві галереї, Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Заболотного, а також місця для відпочинку – бари, ресторани, ну і, звісно ж, магазини.

  Цікаво, що споруду Гостинного двору у всі часи переслідує одна й та ж проблема – будівля неодноразово зазнавала втрат від пожежі, а тому й неодноразово відбудовувалася. Усі реконструкції були спрямовані на те, щоб зберегти першопочатковий стиль архітектурної пам’ятки.


  Поради незнайомцю

  Цікавим у Гостинному дворі є відділ «Театру на Подолі», який має репутацію улюбленого осередку культури міста Києва. Вистави театру завжди мають успіх серед глядачів – це дійсно варто побачити. Детальнішу інформацію про роботу театру можна дізнатися за телефоном: 417-07-60.

  Гостинний двір. Як добратися?

  Дістатися найкраще на метро – це станція «Контрактова площа».

  Адреса: Контрактова площа, будинок №4.


  Література

  1. http://smartclever.com.ua/ru/pages/guesthouse.html

  2. http://wek.kiev.ua/

  Фото: http://www.pro-kiev.info/6-gostinnyy-dvor.html та http://news.tochka.net  comments powered by HyperComments

  Вартує відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.11
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Відпочинок на Дністр..
  Тривалість: 4 дні. Рейтинг: 3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 1825
  Гуцулка Ксеня
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Пнівський замок - місце, де жи..
  Ціна, грн 695
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.67
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 745

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві Міський сад Києва Музей однієї вулиці – історія Андріївського узвозу Площа Перемоги Софіївська площа столиці Хрещатий парк – окраса Києва Липки Київський музей сновидінь Будинок художника Маєток Лібермана – сучасний Будинок письменника Свято-Макаріївська церква на Татарці Благовіщенська церква Церква Миколи Доброго Парк "Совки" Парк «Феофанія» Контрактовий будинок Дім вдови, яка плаче, – загадкова будівля Києва Дитяча залізниця у Києві – дорога у дитинство Будинок Петра І у Києві Київський будинок друкарні (Музей книги та друкарства в Україні) Музей-аптека у Києві Караїмська кенаса у Києві Національний академічний драмтеатр ім. І. Франка у Києві PinchukArtCentre - центр сучасного мистецтва у Києві Галерея «Ательє Карась» у Києві Бабин Яр Брама Заборовського у Києві Київський Гідропарк Київський драматичний театр на Подолі Народний музей ДП «Антонов» Музей серійного заводу «Антонов» Замок Річарда — Левине серце Аскольдова могила Київський міст закоханих Пагорб Татарка Парк ім. Шевченка Сирецький дендропарк Київ - Мати міст Руських Світломузичний фонтан Наводницький парк. Кий, Щек, Хорив та їх сестра Либідь Ботанічний сад імені академіка Олександра Фоміна Шоколадний будинок - філія Київського музею російського мистецтва Фонтан Самсон, що роздирає пащу лева Стара Печерська фортеця Поштова площа Софія Київська Пейзажна алея Маріїнський парк Китаївська пустинь Європейська площа Долобецький острів Майдан Незалежності Форт на Лисій горі Парк Кіото Оболонська набережна Михайлівський Золотоверхий собор Парк "Перемога" Києво-Печерська лавра Церква Богородиці Пирогощі Михайлівська площа Будинок з химерами Велика Житомирська вулиця Володимирський собор Монумент Батьківщина-мати Голосіївський парк ім. М. Рильського Національний ботанічний сад ім. М. Гришка Парк Слави Церква Різдва Христового або «Шевченкове місце» Вулиця Ярославів Вал Церква Святого Миколая Замкова гора Кирилівська церква Андріївський узвіз. Золоті Ворота Будинок з котами Мамаєва Слобода Володимирська гірка Кловський палац Труханів острів Контрактова площа Собор Святої Софії Батиєва гора Київський Музей води Собор Успіння Пресвятої Богородиці Шовковична вулиця – місце старовинних будинків Києва