Авторизація
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Міський сад Києва

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 04.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Невід’ємна частина парків Києва – це Міський сад, який є одним із найстаріших пам’яток садово-паркового мистецтва столиці. Поруч із Міським садом, вздовж правого берега Дніпра, знаходяться Хрещатий парк, Володимирська гірка, Аскольдова могила, парк Слави. Але Міський сад – це особливе місце для відпочинку у столиці. Саме тут знаходиться Київський місток закоханий, яким так прагнуть пройтися люблячі серця.

  Оцінка місця

  Рекомендую відвідати: 5

  Простота добирання: 4

  Стан місця: 4

  Чистота: 4

  Платний вхід: так

  Сервіс: 4


  Середній бал: 4.4

  Місце на сайті 46 з 512

  Пішохідний міст у минулому столітті Фото. Міський сад Києва Пішохідний міст сьогодні пам'ятник Глінці Фото. Міський сад Києва Фото. Міський сад Києва


  Особливості місця

  Міський сад – чудове місце відпочинку у гамірливій столиці. Сьогодні площа саду у столиці складає приблизно 12 гектарів. Парк було створено кілька століть тому у 1743 році – це одночасно із будівництвом Маріїнського палацу – за вказівками імператриці Єлизавети. У ті часи тут росли виноградники, шовковичні та плодові дерева – це, дійсно, був сад із усіма його рослинними різновидами. Також у Міському саду було багато квітів, зокрема були поширені клумби з поетичною назвою «Долина троянд». Міський сад колись носив такі ймення, як: Царський та Першотравневий, - їх ви можете почути від киян і досі. Нині Міський сад розташований між Маріїнським і Хрещатим парками.

  До сьогодні у парку залишився чавунний фонтан, який був ще з часів створення саду, а також пішохідний міст, який було закладено ще у 1900-х роках за проектом відомого мостового будівельника, «батька електрозварювання» Євгена Патона. Це один із перших розбірних металевих мостів в Україні. Нині довжина Мосту закоханих 50 метрів, ширина приблизно 2,2 метри. Кияни не рідко називають Парковий міст ще й «Чортовим мостом», адже з нього стрибали й ті, чиє кохання залишалося нерозділеним. Однак, попри все, Місток Закоханий у Києві – улюблене місце для зізнань у любові, пропозицій «руки і серця» та романтичних побачень. А прикрашений він відповідно – «замочками кохання», що мають скріпити любов навічно, зізнаннями в почуттях, що іноді переходять в цілі «поеми» та кольоровими стрічками.

  Сьогодні більшу частину Міського саду займає спортивний комплекс «Динамо». Також у Міському саду знаходяться пам’ятники Лесі Українці, М. Глінці та М. Заньковецькій.

  У міському саду відкрито літній концертний майданчик, де часто проводяться різні заходи.


  Поради незнайомцю

  З Мосту Закоханих можна розглянути майже весь правий берег Дніпра, цю частину міста видно, як на долоні. З Мосту Закоханих також відкривається чудовий вид на Труханів острів, Дарницю та Дніпро.

  Міський сад Києва . Як добратися?

  Найближча станція метрополітену – «Майдан Незалежності». Від Хрещатика можна пройти в сторону Європейської площі, потім пройти повз стадіон ім. Лобановського – Міський сад перед вами!

  Або йдемо від Європейської площі до Арки Дружби народів, звідти вгору по сходах через Хрещатий парк. Дістатися можна й автобусом № 43.


  Література

  1. http://restplace.com.ua/uk/architecture/miski

  2. "Київ. Енциклопедичний довідник" УРЕ, Київ-1981

  Фото: http://images.yandex.ua та http://mapia.ua/ua/kyiv/pamyatki/mistok-zakohanih--857151

  Теги:

  пам’ятник Лесі Українці М. Глінка М. Заньковецька


  comments powered by HyperComments

  Вартує відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.11
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.67
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 745
  Відпочинок на Дністр..
  Тривалість: 4 дні. Рейтинг: 3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 1825
  Гуцулка Ксеня
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Пнівський замок - місце, де жи..
  Ціна, грн 695

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві Міський сад Києва Музей однієї вулиці – історія Андріївського узвозу Площа Перемоги Софіївська площа столиці Хрещатий парк – окраса Києва Липки Київський музей сновидінь Будинок художника Маєток Лібермана – сучасний Будинок письменника Свято-Макаріївська церква на Татарці Благовіщенська церква Церква Миколи Доброго Парк "Совки" Парк «Феофанія» Контрактовий будинок Дім вдови, яка плаче, – загадкова будівля Києва Дитяча залізниця у Києві – дорога у дитинство Будинок Петра І у Києві Київський будинок друкарні (Музей книги та друкарства в Україні) Музей-аптека у Києві Караїмська кенаса у Києві Національний академічний драмтеатр ім. І. Франка у Києві PinchukArtCentre - центр сучасного мистецтва у Києві Галерея «Ательє Карась» у Києві Бабин Яр Брама Заборовського у Києві Київський Гідропарк Київський драматичний театр на Подолі Народний музей ДП «Антонов» Музей серійного заводу «Антонов» Замок Річарда — Левине серце Аскольдова могила Київський міст закоханих Пагорб Татарка Парк ім. Шевченка Сирецький дендропарк Київ - Мати міст Руських Світломузичний фонтан Наводницький парк. Кий, Щек, Хорив та їх сестра Либідь Ботанічний сад імені академіка Олександра Фоміна Шоколадний будинок - філія Київського музею російського мистецтва Фонтан Самсон, що роздирає пащу лева Стара Печерська фортеця Поштова площа Софія Київська Пейзажна алея Маріїнський парк Китаївська пустинь Європейська площа Долобецький острів Майдан Незалежності Форт на Лисій горі Парк Кіото Оболонська набережна Михайлівський Золотоверхий собор Парк "Перемога" Києво-Печерська лавра Церква Богородиці Пирогощі Михайлівська площа Будинок з химерами Велика Житомирська вулиця Володимирський собор Монумент Батьківщина-мати Голосіївський парк ім. М. Рильського Національний ботанічний сад ім. М. Гришка Парк Слави Церква Різдва Христового або «Шевченкове місце» Вулиця Ярославів Вал Церква Святого Миколая Замкова гора Кирилівська церква Андріївський узвіз. Золоті Ворота Будинок з котами Мамаєва Слобода Володимирська гірка Кловський палац Труханів острів Контрактова площа Собор Святої Софії Батиєва гора Київський Музей води Собор Успіння Пресвятої Богородиці Шовковична вулиця – місце старовинних будинків Києва