Авторизація
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Заповідник «Єланецький степ»

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 03.09.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Центром збереження краси степів Правобережжя є природний заповідник «Єланецький степ», що знаходиться на території Миколаївщини. Красива природа зі своїми первозданними ландшафтами зачаровує кожного, хто сюди приїздить! Ви відчуєте чарівність річок, красу степу, звабливість природніх балок – все це наче створено для любителів зеленого туризму. А ще – багатоманітний тваринний світ, що зберігає заповідник, - ось, що варто побачити у «Єланецькому степу»!

  Оцінка місця

  Рекомендую відвідати: 5

  Простота добирання: 4

  Стан місця: 4

  Чистота: 4

  Платний вхід: так

  Сервіс: 4


  Середній бал: 4.4

  Місце на сайті 46 з 512

  Фото. Заповідник «Єланецький степ» Фото. Заповідник «Єланецький степ» Фото. Заповідник «Єланецький степ» Фото. Заповідник «Єланецький степ» Фото. Заповідник «Єланецький степ» Фото. Заповідник «Єланецький степ»


  Особливості місця

  Заповідник «Єланецький степ» знаходиться на території села з мальовничою назвою Калинівка Єланецького району Миколаївської області. Своє життя заповідник відраховує з 1978-го року. Саме у цей період в межах території було організовано заказник «Роза», який складав площу понад 300 гектарів. Саме тоді й зародилася ідея збереження краси степів Правобережної України. Саме «Єланецький степ» створено за наказом Президента України у 1996-му році. Так почалося нове життя цієї території, яка сьогодні є унікальною та казковою пам’яткою для мандрівників. Приїздіть і ви самі побачите цю красу, від якої світ грає новими барвами!

  Нині «Єланецький степ» є першим і поки єдиним на Правобережній Україні степовим заповідником. Незважаючи на те, що розміри заповідника не надто безмежні, тут все-таки є велике різноманіття ландшафту. Для збереження цієї території з її унікальною рослинністю та тваринним світом працює підрозділ наукових співробітників.

  За географічним районуванням заповідник «Єланецький степ» входить у межі Дністровсько-Дніпровської провінції Північностепової підзони Степової зони, на степових відрогах Придніпровської височини Південнобузько-Дніпровського межиріччя.

  Для мандрівників відвідати цю територію – означає побачити дуже багато. Сам ландшафт створено для любителів зеленого туризму. Зокрема ця територія вирізняється своїм оригінальним яруго-балковим комплексом, який включає нижню частину кількох великих балок (Прусакової, Орлової та Рози), що належать до гідрографічної мережі річки Громоклії - лівої притоки Інгулу.

  Щодо кліматичних умов заповідника, то температура тут сприятлива як для літнього так і сінньо-весняного туризму. Зокрема максимальна температура повітря (липень) сягає +38°С.

  У заповіднику "Єланецький степ" цікава та оригінальна рослинність, що приваблює біологів, науковців, а також туристів. Тут є свої особливі рослини, що занесені до Зеленої книги України: формації ковили Лессінга, ковили української, ковили волосистої, ковили найкрасивішої, ковили вузьколистої. Загальна кількість видів рослин – це 423 види! До Червоної книги України занесено 17 видів рослин заповідника "Єланецький степ".

  Фауна миколаївського заповідника не менш цікава за рослинність. Зокрема тут зареєстровано 181 вид тварин. З них 20 видів включено до "червоних" переліків різного рівня. З таких цікавинок ви побачите - шпака рожевого, канюка степового, лелеку чорного, сорокопуда сірого тощо.

  Своїм співом вас зачарує симфонія птахів, які проживають на території заповідника. Кожного сезону свої оригінальні птахи.

  Цікавинкою є те, що у заповіднику "Єланецький степ" існує екологічна стежка довжиною 1,2 км, шлях якої проходить біля вольєру зоопарку. Маршрут стежкою діє з початку квітня до середини жовтня, а тому поспішайте, щоб встигнути побачити цю красу на власні очі – воно того варте!


  Поради незнайомцю

  Телефон для довідок про роботу заповідника - (05159) 9 72 14.

  Переночувати можна у готелях Єланецька.


  Заповідник «Єланецький степ» . Як добратися?

  Від Єланецька йдуть маршрутні таксі у потрібному напрямку.

  Поштова адреса: 55553, Миколаївська обл., Єланецький р-н,

  с. Калинівка.

  Для руху на власному авто – це шлях на карті маркований як Н14.


  Література

  1. http://ukrainaincognita.com/mykolaivska-oblast/novoodeskyi-raion/pryrodnyi-zapovidnyk-elanetskyi-step

  Фото: http://news.nikcity.com/politics/67619

  http://photosite.ua/photos/one/size/photo_id/107857

  Теги:

  природний заповідник Червона книга України


  comments powered by HyperComments

  Вартує відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.11
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.67
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 745
  Відпочинок на Дністр..
  Тривалість: 4 дні. Рейтинг: 3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 1825
  Гуцулка Ксеня
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Пнівський замок - місце, де жи..
  Ціна, грн 695

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Заповідник «Єланецький степ»